RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-25
RSK-nr enhet: ST
Monolitisk markränna av polymerbetong. V-tvärsnitt. F900. Naturfärgad.
Monolitisk markränna av polymerbetong. V-tvärsnitt. F900. Naturfärgad.
| RSK-nummer | 2919902 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2004397 |
| GTIN | 4002626563538 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Monoblock RD 100 V 0.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x160x265mm |
| Tryck/Flöde/Temp | F900 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Leder ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | antracit |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2004397 |
|---|
| GTIN | 4002626563538 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | F-900 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 160 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919893.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919893.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919893.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2919902.pdf |
| RSK-nummer | 2919902 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2004397 |
| GTIN | 4002626563538 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Monoblock RD 100 V 0.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x160x265mm |
| Tryck/Flöde/Temp | F900 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | Leder ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | antracit |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2004397 |
|---|
| GTIN | 4002626563538 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | F-900 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 160 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 50 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919893.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919893.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919893.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2919902.pdf |