RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-25
RSK-nr enhet: ST
Markränna typ 10.0.2 av polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
Markränna typ 10.0.2 av polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
| RSK-nummer | 2919744 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003859 |
| GTIN | 4002626748836 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x235x325mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | med varmförzinkad sargkant |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med integrerad gummitätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003859 |
|---|
| GTIN | 4002626748836 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Muff |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 325 | ||
| Vikt (kg) | 48,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 289 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2919744 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003859 |
| GTIN | 4002626748836 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x235x325mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | med varmförzinkad sargkant |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med integrerad gummitätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003859 |
|---|
| GTIN | 4002626748836 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Muff |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 325 | ||
| Vikt (kg) | 48,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 289 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |