RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-25
RSK-nr enhet: ST
Markränna i polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
Markränna i polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
| RSK-nummer | 2919748 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003857 |
| GTIN | 4002626748812 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x235x315mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | med varmförzinkad sargkant |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med integrerad gummitätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003857 |
|---|
| GTIN | 4002626748812 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 500 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 315 | ||
| Vikt (kg) | 22,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2919748 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003857 |
| GTIN | 4002626748812 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x235x315mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | med varmförzinkad sargkant |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med integrerad gummitätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003857 |
|---|
| GTIN | 4002626748812 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 500 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 315 | ||
| Vikt (kg) | 22,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |