RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-05-25
RSK-nr enhet: ST
Sandfång utan galler, inkl. slamkorg.
Sandfång utan galler, inkl. slamkorg.
| RSK-nummer | 2919571 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2013811 |
| GTIN | 4002626385031 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Self Euroline Sandfång |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x118x300mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleder dagvatten |
| Utförande | utan galler |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polymerbetong |
| Standard | EN 1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2013811 |
|---|
| GTIN | 4002626385031 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Övrigt |
|---|---|
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 118 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 118 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 10,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919565.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919565.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919565.pdf |
| RSK-nummer | 2919571 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2013811 |
| GTIN | 4002626385031 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | ACO Self Euroline Sandfång |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x118x300mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleder dagvatten |
| Utförande | utan galler |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polymerbetong |
| Standard | EN 1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2013811 |
|---|
| GTIN | 4002626385031 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Övrigt |
|---|---|
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 118 mm |
| Höjd | 300 mm |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 118 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 10,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919565.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919565.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919565.pdf |