RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-04-07
RSK-nr enhet: ST
ACO Euroline, V-formad ränna utan fall med förzinkat galler A15, L=500
ACO Euroline, V-formad ränna utan fall med förzinkat galler A15, L=500
| RSK-nummer | 2443385 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2013951 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | Euroline |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x118x100mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | v-form utan fall |
| Utförande | med förzinkat galler |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | EN1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2013951 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 500 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Slitsgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Stål |
| Ytskydd galler | Förzinkad |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 500 mm |
| Bredd galler | 118 mm |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 118 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919565.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2443385 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2013951 |
| GTIN | - |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | Euroline |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x118x100mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | v-form utan fall |
| Utförande | med förzinkat galler |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | EN1433 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2013951 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 500 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Slitsgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Stål |
| Ytskydd galler | Förzinkad |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 500 mm |
| Bredd galler | 118 mm |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 118 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 72 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2919565.pdf |
|---|---|