RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-02-18
RSK-nr enhet: ST
Komplett ränna med spaltgaller av anodiserad aluminium. Endast 60 mm bred ger ett stilrent och elegant utseende. Belastningsklass A15.
Komplett ränna med spaltgaller av anodiserad aluminium. Endast 60 mm bred ger ett stilrent och elegant utseende. Belastningsklass A15.
| RSK-nummer | 2920285 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007918 |
| GTIN | 8718347910396 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | SLIMLINE 60/1000 AL |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x61x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleda dagvatten |
| Utförande | med galler |
|---|---|
| Färg | svart/aluminium |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | plast/aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | ränna med galler |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007918 |
|---|
| GTIN | 8718347910396 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Plast |
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Ytskydd ränna | Obehandlad |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 60 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Övrigt |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 1000 mm |
| Bredd galler | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 61 | ||
| Höjd (mm) | 103 | ||
| Vikt (kg) | 1,63 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 142,36 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2920287.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2920287.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920285.pdf |
| RSK-nummer | 2920285 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007918 |
| GTIN | 8718347910396 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | SLIMLINE 60/1000 AL |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x61x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleda dagvatten |
| Utförande | med galler |
|---|---|
| Färg | svart/aluminium |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | plast/aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | ränna med galler |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007918 |
|---|
| GTIN | 8718347910396 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Plast |
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Ytskydd ränna | Obehandlad |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 60 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Övrigt |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 1000 mm |
| Bredd galler | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 61 | ||
| Höjd (mm) | 103 | ||
| Vikt (kg) | 1,63 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 142,36 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2920287.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2920287.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920285.pdf |