RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-02-18
RSK-nr enhet: ST
Komplett ränna med spaltgaller av rostfritt stål, 1.4301. Endast 60 mm bred ger ett stilrent och elegant utseende. Belastningsklass A15
Komplett ränna med spaltgaller av rostfritt stål, 1.4301. Endast 60 mm bred ger ett stilrent och elegant utseende. Belastningsklass A15
| RSK-nummer | 2920303 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007941 |
| GTIN | 8718347912079 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | SLIMLINE 60/1000 E |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x61x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleda dagvatten |
| Utförande | med galler |
|---|---|
| Färg | svart/stål |
| Ytbehandling | 1.4301 |
| Material | plast/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ränna med galler |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007941 |
|---|
| GTIN | 8718347912079 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Plast |
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 60 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 1000 mm |
| Bredd galler | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 61 | ||
| Höjd (mm) | 103 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 190,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2920287.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2920287.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920303.pdf |
| RSK-nummer | 2920303 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3007941 |
| GTIN | 8718347912079 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | SLIMLINE 60/1000 E |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x61x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avleda dagvatten |
| Utförande | med galler |
|---|---|
| Färg | svart/stål |
| Ytbehandling | 1.4301 |
| Material | plast/rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | ränna med galler |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 3007941 |
|---|
| GTIN | 8718347912079 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Plast |
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Med anslutning för avloppsrör | Nej |
| Kopplingsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 60 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Typ av fästgaller | Skruvlös |
| Längd galler | 1000 mm |
| Bredd galler | 60 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 61 | ||
| Höjd (mm) | 103 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 190,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2920287.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_185_2920287.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920303.pdf |