RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-25
RSK-nr enhet: ST
Sandfång 10 i polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning. H=710 mm. Ø160/200 mm sidoanslutning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
Sandfång 10 i polymerbetong utan fall med integrerad gummitätning. H=710 mm. Ø160/200 mm sidoanslutning och varmförzinkad sargkant. Bedömd utav Byggvarubedömningen och Sundahus.
| RSK-nummer | 2919767 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003881 |
| GTIN | 4002626748904 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | Ø160/200 mm |
| Storlek | 610x235x710mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | med varmförzinkad sargkant |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med läppringstätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003881 |
|---|
| GTIN | 4002626748904 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Betong |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Färg | Beige |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Höjd | 710 mm |
| Med galler | Nej |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 710 | ||
| Vikt (kg) | 51,7 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 310,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2919767 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003881 |
| GTIN | 4002626748904 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | ACO Multiline Seal in V 200 S |
| Dimension | Ø160/200 mm |
| Storlek | 610x235x710mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | med varmförzinkad sargkant |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med läppringstätning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003881 |
|---|
| GTIN | 4002626748904 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Betong |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Färg | Beige |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Höjd | 710 mm |
| Med galler | Nej |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 610 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 710 | ||
| Vikt (kg) | 51,7 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 310,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |