RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-11-25
RSK-nr enhet: ST
Sandfång i polymerbetong utan fall med sidoanslutning Ø110 mm och sargkant i segjärn. Inkl. spaltgaller i segjärn med Powerlock. Belastningsklass F900.
Sandfång i polymerbetong utan fall med sidoanslutning Ø110 mm och sargkant i segjärn. Inkl. spaltgaller i segjärn med Powerlock. Belastningsklass F900.
| RSK-nummer | 2920013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 10545 |
| GTIN | 4002626105455 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | ACO S 100 K Sandfång |
| Dimension | 110 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | F900 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sandfång |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong/sargkant segjärn |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med sidoutlopp Ø110 mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 10545 |
|---|
| GTIN | 4002626105455 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Beige |
|---|---|
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 160 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Höjd | 520 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Gjutjärn |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Längd galler | 500 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | F-900 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 520 | ||
| Vikt (kg) | 38,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920013.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2920013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 10545 |
| GTIN | 4002626105455 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | ACO S 100 K Sandfång |
| Dimension | 110 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | F900 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sandfång |
| Utförande | utan fall |
|---|---|
| Färg | natur |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong/sargkant segjärn |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | med sidoutlopp Ø110 mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 10545 |
|---|
| GTIN | 4002626105455 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Beige |
|---|---|
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 160 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Höjd | 520 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Gallerutförande | Symmetrisk |
| Material galler | Gjutjärn |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Längd galler | 500 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | F-900 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 520 | ||
| Vikt (kg) | 38,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_185_2920013.pdf |
|---|---|