RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-03-06
RSK-nr enhet: ST
Sandfång av polymerbetong utan fall med varmförzinkad sargkant. Sidoutlopp Ø160 mm med läppringstätning. Mått: 500x235x670 mm.
Sandfång av polymerbetong utan fall med varmförzinkad sargkant. Sidoutlopp Ø160 mm med läppringstätning. Mått: 500x235x670 mm.
| RSK-nummer | 2926088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | P135280 |
| GTIN | 5900280620316 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | MULTILINE NORDIC V200S SF |
| Dimension | Ø160 |
| Storlek | 500x235x670 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | förzinkad sargkant |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | Sidoutlopp Ø160 mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | P135280 |
|---|
| GTIN | 5900280620316 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Betong |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Färg | Beige |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Höjd | 670 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 670 | ||
| Vikt (kg) | 41,21 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 272 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_185_2924571.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2926088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | P135280 |
| GTIN | 5900280620316 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | MULTILINE NORDIC V200S SF |
| Dimension | Ø160 |
| Storlek | 500x235x670 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | samla upp och leda ytvatten |
| Utförande | förzinkad sargkant |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | Sidoutlopp Ø160 mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | P135280 |
|---|
| GTIN | 5900280620316 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Betong |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Färg | Beige |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Muff |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Inbyggnadsbredd | 235 mm |
| Bredd (innermått) | 200 mm |
| Höjd | 670 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Med sil | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 670 | ||
| Vikt (kg) | 41,21 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 272 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_185_2924571.pdf |
|---|---|