RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-26
RSK-nr enhet: ST
Linjeavvattning i polypropylen för att ta hand om nederbörd. Rännorna är anpassade för parkering, parkeringsgarage, gång- och cykeltrafik, vägar, flygplatser samt tung industri.
Linjeavvattning i polypropylen för att ta hand om nederbörd. Rännorna är anpassade för parkering, parkeringsgarage, gång- och cykeltrafik, vägar, flygplatser samt tung industri.
| RSK-nummer | 2926036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11508040 |
| GTIN | 4026857032960 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | PP |
| Dimension | 100 |
| Storlek | 500x131x280mm |
| Tryck/Flöde/Temp | C250 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avvattning av trafikområden |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polyproylen |
| Standard | EN1433 |
| Övrig info | med segjärnsgaller OvalGrip |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 11508040 |
|---|
| GTIN | 4026857032960 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Färg | Svart |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Övrigt |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 131 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Material galler | Gjutjärn |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Längd galler | 500 mm |
| Bredd galler | 131 mm |
| Längd öppning | 20 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | C-250 |
| Volym sandfång | 6 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 131 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1117_2924244.pdf |
| RSK-nummer | 2926036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11508040 |
| GTIN | 4026857032960 |
| Produkt | Sandfång |
| Produktnamn | PP |
| Dimension | 100 |
| Storlek | 500x131x280mm |
| Tryck/Flöde/Temp | C250 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avvattning av trafikområden |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polyproylen |
| Standard | EN1433 |
| Övrig info | med segjärnsgaller OvalGrip |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 11508040 |
|---|
| GTIN | 4026857032960 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material ränna | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet ränna | PP (polypropen) |
| Färg | Svart |
| Anslutningsplacering | Sida |
| Anslutning | Övrigt |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Inbyggnadsbredd | 131 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Material galler | Gjutjärn |
| Ytskydd galler | Obehandlad |
| Längd galler | 500 mm |
| Bredd galler | 131 mm |
| Längd öppning | 20 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | C-250 |
| Volym sandfång | 6 l |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 131 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 3,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1117_2924244.pdf |