RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-10-12
RSK-nr enhet: ST
Fotskrapa i polymerbetong som används vid anslutning av entrén eller vid anslutning till konstgräsplan
Fotskrapa i polymerbetong som används vid anslutning av entrén eller vid anslutning till konstgräsplan
| RSK-nummer | 2444907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 07010600 |
| GTIN | 4026857007166 |
| Produkt | Fotskrapa |
| Produktnamn | Anrin Self 100 fotskrapa 40x60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x600x400mm (HxBxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 - E600 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avvattning av trafikområden |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | Stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 07010600 |
|---|
| GTIN | 4026857007166 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Färg galler | Silver |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Utvändig rördiameter avtappning/dränering | 110 mm |
| Kopplingsbar | Nej |
| Max. belastningsförmåga | 15 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 600 mm |
| Bredd (innermått) | 400 mm |
| Justerbar höjd | Nej |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Material galler | Stål |
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Förzinkad |
| Färg galler | Silver |
| Längd galler | 60 mm |
| Bredd galler | 40 mm |
| Höjd galler | 8 mm |
| Med kantprofil/sargprofil | Nej |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 13 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |
| RSK-nummer | 2444907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 07010600 |
| GTIN | 4026857007166 |
| Produkt | Fotskrapa |
| Produktnamn | Anrin Self 100 fotskrapa 40x60 |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x600x400mm (HxBxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 - E600 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | avvattning av trafikområden |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | - |
| Material | Stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 07010600 |
|---|
| GTIN | 4026857007166 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Färg galler | Silver |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Utvändig rördiameter avtappning/dränering | 110 mm |
| Kopplingsbar | Nej |
| Max. belastningsförmåga | 15 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 600 mm |
| Bredd (innermått) | 400 mm |
| Justerbar höjd | Nej |
| Med galler | Ja |
| Gallertyp | Galler/Nätgaller |
| Material galler | Stål |
| Materialkvalitet galler | Övrigt |
| Ytskydd galler | Förzinkad |
| Färg galler | Silver |
| Längd galler | 60 mm |
| Bredd galler | 40 mm |
| Höjd galler | 8 mm |
| Med kantprofil/sargprofil | Nej |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 13 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |