RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-06-28
RSK-nr enhet: ST
Fotskrapekropp i polymerbetong för att hålla entreér torra och rena
Fotskrapekropp i polymerbetong för att hålla entreér torra och rena
| RSK-nummer | 2928012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 07020300 |
| GTIN | 4026857007333 |
| Produkt | Fotskrapa |
| Produktnamn | Self |
| Dimension | 110 |
| Storlek | 1000x500x80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | skrapa av skor |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 07020300 |
|---|
| GTIN | 4026857007333 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Ytskydd ränna | Obehandlad |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Utvändig rördiameter avtappning/dränering | 110 mm |
| Kopplingsbar | Nej |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 500 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Materialkvalitet kantprofil/sargprofil | Övrigt |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 22,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1117_2928009.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001051.pdf |
| RSK-nummer | 2928012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 07020300 |
| GTIN | 4026857007333 |
| Produkt | Fotskrapa |
| Produktnamn | Self |
| Dimension | 110 |
| Storlek | 1000x500x80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | skrapa av skor |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | beige |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 07020300 |
|---|
| GTIN | 4026857007333 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Ytskydd ränna | Obehandlad |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Undersida |
| Diameter anslutning | 110 mm |
| Med anslutning för avloppsrör | Ja |
| Utvändig rördiameter avtappning/dränering | 110 mm |
| Kopplingsbar | Nej |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 500 mm |
| Med galler | Nej |
| Med kantprofil/sargprofil | Ja |
| Material kantprofil/sargprofil | Stål |
| Materialkvalitet kantprofil/sargprofil | Övrigt |
| Ytskydd kantprofil/sargprofil | Förzinkad |
| Resistent mot kemikalier | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sandfång | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 22,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1117_2443500.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1117_2443500.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1117_2928009.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001051.pdf |