RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-03-11
RSK-nr enhet: ST
315 lock och fyrkantram för kragat teleskoprör. Fyrkantramen gör det lättare at anpassa med till exempel gatusten. Teleskop säljs separat. Belastning 3 ton.
315 lock och fyrkantram för kragat teleskoprör. Fyrkantramen gör det lättare at anpassa med till exempel gatusten. Teleskop säljs separat. Belastning 3 ton.
| RSK-nummer | 7025006 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 100700503 |
| GTIN | 7073203001184 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | BB 315 lättbetäckning tätt |
| Dimension | 315 mm dagöpning |
| Storlek | 315mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastbrunnar |
| Utförande | lock med fast ram |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | målad |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 100700503 |
|---|
| GTIN | 7073203001184 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Ja |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Kvadrat |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Diameter (yttermått) | 375 mm |
| Längd | 375 mm |
| Bredd | 375 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Lock vikt | 11 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7073203001184 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1203_7025006.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1203_7025004.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000727.pdf |
| RSK-nummer | 7025006 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 100700503 |
| GTIN | 7073203001184 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | BB 315 lättbetäckning tätt |
| Dimension | 315 mm dagöpning |
| Storlek | 315mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastbrunnar |
| Utförande | lock med fast ram |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | målad |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 100700503 |
|---|
| GTIN | 7073203001184 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Ja |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Kvadrat |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Diameter (yttermått) | 375 mm |
| Längd | 375 mm |
| Bredd | 375 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Lock vikt | 11 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7073203001184 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 11 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1203_7025006.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_1203_7025004.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000727.pdf |