Inlagd: 2018-05-23
RSK-nr enhet: ST
Votec brunnsbetäckning med fyrkantsram och fastskruvat fyrkantigt tät lock. M5-skruv. Belastningsklass B125. Öppning 100 x 100 mm, höjd: 90 mm. Tillverkad enligt EN 124:1994.
Votec brunnsbetäckning med fyrkantsram och fastskruvat fyrkantigt tät lock. M5-skruv. Belastningsklass B125. Öppning 100 x 100 mm, höjd: 90 mm. Tillverkad enligt EN 124:1994.
| RSK-nummer | 7025639 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508059970 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | Brunnsbetäckning |
| Dimension | 100x100mm |
| Storlek | H=90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | fyrkantig med tät lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508059970 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Diameter (yttermått) | 116 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | B-125 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 215 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6585010.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00009 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000188.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_6585010.pdf |
| RSK-nummer | 7025639 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508059970 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | Brunnsbetäckning |
| Dimension | 100x100mm |
| Storlek | H=90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | fyrkantig med tät lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508059970 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Diameter (yttermått) | 116 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | B-125 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 215 | ||
| Bredd (mm) | 215 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6585010.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00009 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000188.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_6585010.pdf |