RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-01-14
RSK-nr enhet: ST
Lättbetäckning i Gråjärn. Med tättlock.
Lättbetäckning i Gråjärn. Med tättlock.
| RSK-nummer | 7015036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0170 |
| GTIN | 7350122645508 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | MIA 150 Tät Lättbetäckning |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för brunn, ej körbar |
| Utförande | med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gråjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | tät betäcknng |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0170 |
|---|
| GTIN | 7350122645508 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 150 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 197 | ||
| Bredd (mm) | 197 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015036.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7033213.pdf |
| RSK-nummer | 7015036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0170 |
| GTIN | 7350122645508 |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | MIA 150 Tät Lättbetäckning |
| Dimension | 150mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för brunn, ej körbar |
| Utförande | med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gråjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | tät betäcknng |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0170 |
|---|
| GTIN | 7350122645508 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 150 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 197 | ||
| Bredd (mm) | 197 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015036.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7033213.pdf |