RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-06-16
RSK-nr enhet: ST
Lock med tätt spetthål och låsarmar som väger mindre än 15kg, avsedd för bland annat trekammarbrunn
Lock med tätt spetthål och låsarmar som väger mindre än 15kg, avsedd för bland annat trekammarbrunn
| RSK-nummer | 7015067 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7015067 |
| GTIN | 7350122641135 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA-Lätt |
| Dimension | 600mm |
| Storlek | Ø580-670mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betong-/plastbrunn |
| Utförande | fast, med lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | förgängade fästben med skuv |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7015067 |
|---|
| GTIN | 7350122641135 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 600 mm |
| Diameter (yttermått) | 750 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015067.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
| RSK-nummer | 7015067 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7015067 |
| GTIN | 7350122641135 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA-Lätt |
| Dimension | 600mm |
| Storlek | Ø580-670mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betong-/plastbrunn |
| Utförande | fast, med lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | förgängade fästben med skuv |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7015067 |
|---|
| GTIN | 7350122641135 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 600 mm |
| Diameter (yttermått) | 750 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 120 | ||
| Vikt (kg) | 31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015067.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |