Inlagd: 2019-08-22
RSK-nr enhet: ST
Fastskruvat lock som väger 11 kg, avsedd för bland annat trekammarbrunn. Öppnas med hylsnyckel. Lock försett med handtag.
Fastskruvat lock som väger 11 kg, avsedd för bland annat trekammarbrunn. Öppnas med hylsnyckel. Lock försett med handtag.
| RSK-nummer | 7025640 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7025640 |
| GTIN | 7350122640961 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA-Lätt Komposit |
| Dimension | 600/650mm |
| Storlek | 600/650mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betongbrunn/kona |
| Utförande | fast, med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Komposit |
| Standard | EN124-5:2015 |
| Övrig info | för tex trekammarbrunn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7025640 |
|---|
| GTIN | 7350122640961 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Övrigt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 750 mm |
| Diameter (yttermått) | 690 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7025640.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7025640 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7025640 |
| GTIN | 7350122640961 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA-Lätt Komposit |
| Dimension | 600/650mm |
| Storlek | 600/650mm |
| Tryck/Flöde/Temp | A15 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för betongbrunn/kona |
| Utförande | fast, med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Komposit |
| Standard | EN124-5:2015 |
| Övrig info | för tex trekammarbrunn |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7025640 |
|---|
| GTIN | 7350122640961 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Övrigt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Nej |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 750 mm |
| Diameter (yttermått) | 690 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 750 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7025640.pdf |
|---|---|