Avaktiverad 2022-11-24
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-02-05
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 7038224 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1900313 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brandpostbetäckning |
| Produktnamn | RHB låsbar Betäckning |
| Dimension | 425mm |
| Storlek | 520x410x160mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till brandposttrumma |
| Utförande | fast, med låsbart lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | Betäckning kvadratisk, låsbar |
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/brandpost-tillbehor/lasbar-betackning/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1900313 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/brandpost-tillbehor/lasbar-betackning/ |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25) |
| Modell/Utförande | Fast |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Nej |
| Diameter öppning | 340 mm |
| Typ av lock | Täckt/Klätt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Med passram | Nej |
| Etikett | Brand-/Spolpost |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 155 mm |
| Diameter hus/hölje | 340 mm |
| Längd | 525 mm |
| Bredd | 408 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 520 | ||
| Bredd (mm) | 610 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7038224 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1900313 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brandpostbetäckning |
| Produktnamn | RHB låsbar Betäckning |
| Dimension | 425mm |
| Storlek | 520x410x160mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till brandposttrumma |
| Utförande | fast, med låsbart lock |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | Betäckning kvadratisk, låsbar |
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/brandpost-tillbehor/lasbar-betackning/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1900313 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/brandpost-tillbehor/lasbar-betackning/ |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25) |
| Modell/Utförande | Fast |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Nej |
| Diameter öppning | 340 mm |
| Typ av lock | Täckt/Klätt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Med passram | Nej |
| Etikett | Brand-/Spolpost |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 155 mm |
| Diameter hus/hölje | 340 mm |
| Längd | 525 mm |
| Bredd | 408 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 520 | ||
| Bredd (mm) | 610 | ||
| Höjd (mm) | 160 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |