RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-10-22
RSK-nr enhet: ST
Kupolsil i segjärn med låsarmar, avsedd för dagvattenbrunn ø400mm. Passar betongrör ø400mm och dubbelväggiga stigarrör i plast, ø400mm.
Kupolsil i segjärn med låsarmar, avsedd för dagvattenbrunn ø400mm. Passar betongrör ø400mm och dubbelväggiga stigarrör i plast, ø400mm.
| RSK-nummer | 7037624 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0129 |
| GTIN | 7350122640886 |
| Produkt | Kupolsil |
| Produktnamn | MIA 400 Kupolsil Låg Låsarmar |
| Dimension | 400mm |
| Storlek | H=90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dagvattenbrunn |
| Utförande | med låsarmar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | självlåsande |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0129 |
|---|
| GTIN | 7350122640886 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Låsbar | Ja |
| Anslutningsstorlek | 400 mm |
| Med tätningsring | Nej |
| Modell/Utförande | Låg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 157 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7037624.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
| RSK-nummer | 7037624 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0129 |
| GTIN | 7350122640886 |
| Produkt | Kupolsil |
| Produktnamn | MIA 400 Kupolsil Låg Låsarmar |
| Dimension | 400mm |
| Storlek | H=90mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dagvattenbrunn |
| Utförande | med låsarmar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | självlåsande |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0129 |
|---|
| GTIN | 7350122640886 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Låsbar | Ja |
| Anslutningsstorlek | 400 mm |
| Med tätningsring | Nej |
| Modell/Utförande | Låg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 157 | ||
| Vikt (kg) | 12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7037624.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |