RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-12-08
RSK-nr enhet: ST
Sillock med låsarmar, för MIA-LÄTT 300 4-kantig
Sillock med låsarmar, för MIA-LÄTT 300 4-kantig
| RSK-nummer | 7015114 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Sillock |
| Produktnamn | MIA-lätt 300 Sillock 4-kantig |
| Dimension | 300mm |
| Storlek | 242x242mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för MIA-lätt 300 4-kantig |
| Utförande | 4-kantigt sillock med låsarmar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | fyrkantig |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Kvadrat |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Mönster galler | Övrigt |
| Med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Längd | 245 mm |
| Bredd | 245 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | B-125 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 242 | ||
| Bredd (mm) | 242 | ||
| Höjd (mm) | 32 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015114.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
| RSK-nummer | 7015114 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Sillock |
| Produktnamn | MIA-lätt 300 Sillock 4-kantig |
| Dimension | 300mm |
| Storlek | 242x242mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för MIA-lätt 300 4-kantig |
| Utförande | 4-kantigt sillock med låsarmar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | fyrkantig |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Kvadrat |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Mönster galler | Övrigt |
| Med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Längd | 245 mm |
| Bredd | 245 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | B-125 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 242 | ||
| Bredd (mm) | 242 | ||
| Höjd (mm) | 32 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7015114.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |