Inlagd: 2019-08-22
RSK-nr enhet: ST
Löst lock till betäckningar av gråjärn. Pågjuten packning av polyuretan som förlänger livslängden på gamla slitna ramar fram till nyasfaltering ska ske. Röd packning på lock för lättare identifikation av sliten ram som ska bytas ut. Tre spetthål för Öppningsverktyg
Löst lock till betäckningar av gråjärn. Pågjuten packning av polyuretan som förlänger livslängden på gamla slitna ramar fram till nyasfaltering ska ske. Röd packning på lock för lättare identifikation av sliten ram som ska bytas ut. Tre spetthål för Öppningsverktyg
| RSK-nummer | 7025644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7025644 |
| GTIN | - |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | MIA PUR |
| Dimension | 600/640mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbetäckning |
| Utförande | A6, pågjuten packning PUR |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gråjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | lock med pågjuten packning PUR |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7025644 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Rund |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | PUR (polyuretan) |
| Längd | 645 mm |
| Bredd | 645 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 647 | ||
| Bredd (mm) | 647 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7025644.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7035792.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_7035875.pdf |
| RSK-nummer | 7025644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7025644 |
| GTIN | - |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | MIA PUR |
| Dimension | 600/640mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbetäckning |
| Utförande | A6, pågjuten packning PUR |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gråjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | lock med pågjuten packning PUR |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7025644 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Rund |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | PUR (polyuretan) |
| Längd | 645 mm |
| Bredd | 645 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 647 | ||
| Bredd (mm) | 647 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7025644.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7035792.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_7035875.pdf |