RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-11-01
RSK-nr enhet: ST
Trekantslock med gångjärn, självlåsande samt extra låsning av slut lock.
Trekantslock med gångjärn, självlåsande samt extra låsning av slut lock.
| RSK-nummer | 7008331 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7008331 |
| GTIN | 7350122640770 |
| Produkt | Telekombetäckning |
| Produktnamn | MIA TK2 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1400mm (BxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kabelbrunn |
| Utförande | flytande, fyrkantig ram |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | täta spetthål |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7008331 |
|---|
| GTIN | 7350122640770 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Övrigt |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Med gångjärn | Ja |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Längd | 865 mm |
| Bredd | 1576 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1576 | ||
| Bredd (mm) | 865 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 295 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7008331.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
| RSK-nummer | 7008331 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7008331 |
| GTIN | 7350122640770 |
| Produkt | Telekombetäckning |
| Produktnamn | MIA TK2 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1400mm (BxL) |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för kabelbrunn |
| Utförande | flytande, fyrkantig ram |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | täta spetthål |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7008331 |
|---|
| GTIN | 7350122640770 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Övrigt |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Med gångjärn | Ja |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Nej |
| Längd | 865 mm |
| Bredd | 1576 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1576 | ||
| Bredd (mm) | 865 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 295 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7008331.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_6585003.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_6585003.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |