Avaktiverad 2024-11-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1999-05-18
RSK-nr enhet: ST
RHB Enkellucka i Rostfritt stål. Ingjuten i betong, körbar 40ton. Standardmått 700x1000mm. Vikt 300kg. Kan måttbeställas efter önskemål
RHB Enkellucka i Rostfritt stål. Ingjuten i betong, körbar 40ton. Standardmått 700x1000mm. Vikt 300kg. Kan måttbeställas efter önskemål
| RSK-nummer | 7037875 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | RHB13010001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Insatslucka |
| Produktnamn | RHB |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vattentät till betäckningar |
| Utförande | typ 1A |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/luckor-luckoppnare/enkellucka/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | RHB13010001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/luckor-luckoppnare/enkellucka/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Kvadrat |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Mönster galler | Rutig |
| Med gångjärn | Ja |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | Gummi |
| Längd | 1000 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 350 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Djup (mm) | 1330 | ||
| Bredd (mm) | 1050 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 300 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_334_7037875.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7037875 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | RHB13010001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Insatslucka |
| Produktnamn | RHB |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vattentät till betäckningar |
| Utförande | typ 1A |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/luckor-luckoppnare/enkellucka/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | RHB13010001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://rodhammar.se/produkter/luckor-luckoppnare/enkellucka/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Kvadrat |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Mönster galler | Rutig |
| Med gångjärn | Ja |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | Gummi |
| Längd | 1000 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 350 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Djup (mm) | 1330 | ||
| Bredd (mm) | 1050 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 300 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_334_7037875.pdf |
|---|---|