RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1999-06-23
RSK-nr enhet: ST
U-125 B, körbar belastning 12,5 ton, låsbart lock samt teleskopsmanschett.
U-125 B, körbar belastning 12,5 ton, låsbart lock samt teleskopsmanschett.
| RSK-nummer | 2348810 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054553 |
| GTIN | 6414902618678 |
| Produkt | Kupolsil |
| Produktnamn | U-125 B |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | H=650mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dikesbrunn |
| Utförande | teleskop,rund ram,låg kupolsil |
|---|---|
| Färg | svart/rödbrun |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054553 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054553 |
|---|
| GTIN | 6414902618678 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054553 |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Längd | 650 mm |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Lock vikt | 5,64 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414902618678 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 5,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 06414905619443 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 34,178 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 06414905619450 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 59,178 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348810.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00015 v1.pdf |
| RSK-nummer | 2348810 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054553 |
| GTIN | 6414902618678 |
| Produkt | Kupolsil |
| Produktnamn | U-125 B |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | H=650mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dikesbrunn |
| Utförande | teleskop,rund ram,låg kupolsil |
|---|---|
| Färg | svart/rödbrun |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054553 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054553 |
|---|
| GTIN | 6414902618678 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054553 |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Längd | 650 mm |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Lock vikt | 5,64 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414902618678 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 5,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 06414905619443 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 34,178 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 06414905619450 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 950 | ||
| Vikt (kg) | 59,178 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348810.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00015 v1.pdf |