RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-12-08
RSK-nr enhet: ST
NOAQ Boxvall är en fristående temporär skyddsvall mot översvämningar. Den är speciellt utformad för jämna underlag som gator och ex gräs.
NOAQ Boxvall är en fristående temporär skyddsvall mot översvämningar. Den är speciellt utformad för jämna underlag som gator och ex gräs.
| RSK-nummer | 7039001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11691 |
| GTIN | 17340195300098 |
| Produkt | Översvämmningsbarriär |
| Produktnamn | NOAQ BOXWALL 52 |
| Dimension | - |
| Storlek | 980x680x530mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | temporär skyddsvall |
| Utförande | fristående |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 11691 |
|---|
| GTIN | 17340195300098 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Färg | Röd |
| Längd | 980 m |
| Bredd | 680 mm |
| Höjd | 530 mm |
| Vikt | 6,1 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 26 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 225 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_825_2522826.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_825_7039001.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=6ApQ2ibNA9Q |
| RSK-nummer | 7039001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 11691 |
| GTIN | 17340195300098 |
| Produkt | Översvämmningsbarriär |
| Produktnamn | NOAQ BOXWALL 52 |
| Dimension | - |
| Storlek | 980x680x530mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | temporär skyddsvall |
| Utförande | fristående |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 11691 |
|---|
| GTIN | 17340195300098 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Övrigt |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Färg | Röd |
| Längd | 980 m |
| Bredd | 680 mm |
| Höjd | 530 mm |
| Vikt | 6,1 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 26 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 225 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_825_2522826.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_825_7039001.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=6ApQ2ibNA9Q |