RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-04
RSK-nr enhet: ST
Komplett 315 gallerbetäckning i segjärn, avsedd för teleskoprör 315 Snäpplås (RSK: 2359343 & 2359344. Diagonalt galler med flexlås och punktuppläggning, för att minimera risken för skrammel. För tätning mot brunn rekommenderas RSK: 2359320, 2359322 eller 2359323.
Komplett 315 gallerbetäckning i segjärn, avsedd för teleskoprör 315 Snäpplås (RSK: 2359343 & 2359344. Diagonalt galler med flexlås och punktuppläggning, för att minimera risken för skrammel. För tätning mot brunn rekommenderas RSK: 2359320, 2359322 eller 2359323.
| RSK-nummer | 6585308 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0300-4C |
| GTIN | - |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | 315 Galler Betäckning |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastbrunn |
| Utförande | rektangulär med galler |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | för teleskoprör 315 med snäppe |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0300-4C |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Nej |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Rektangulär |
| Fri öppning | 501 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 440 mm |
| Bredd | 363 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Lock vikt | 12,5 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 363 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6585308 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0300-4C |
| GTIN | - |
| Produkt | Betäckning |
| Produktnamn | 315 Galler Betäckning |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastbrunn |
| Utförande | rektangulär med galler |
|---|---|
| Färg | metall |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | för teleskoprör 315 med snäppe |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0300-4C |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Nej |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Rektangulär |
| Fri öppning | 501 mm |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 440 mm |
| Bredd | 363 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Lock vikt | 12,5 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 440 | ||
| Bredd (mm) | 363 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000509.pdf |
|---|---|