RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
Flytande rund betäckning för rensbrunn. Tillverkad i segjärn, monterad på teleskoprör av PE, 160 mm. Inklusive manschett. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
Flytande rund betäckning för rensbrunn. Tillverkad i segjärn, monterad på teleskoprör av PE, 160 mm. Inklusive manschett. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
| RSK-nummer | 6585002 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Rensbrunnsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 200/160 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för rensbrunn |
| Utförande | med teleskoprör, rund |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Med lock | Ja |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Diameter (yttermått) | 320 mm |
| Höjd | 910 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 910 | ||
| Vikt (kg) | 15,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1080 | ||
| Vikt (kg) | 189,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6585002 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Rensbrunnsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 200/160 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för rensbrunn |
| Utförande | med teleskoprör, rund |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Med lock | Ja |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 200 mm |
| Diameter (yttermått) | 320 mm |
| Höjd | 910 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 910 | ||
| Vikt (kg) | 15,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 11 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1080 | ||
| Vikt (kg) | 189,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |