RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-07-06
RSK-nr enhet: ST
Gallerbetäckning för 315 mm teleskoprör. Med spår för montering på teleskoprör med knaster. Låst galler. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
Gallerbetäckning för 315 mm teleskoprör. Med spår för montering på teleskoprör med knaster. Låst galler. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
| RSK-nummer | 6585281 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dagvattenbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dagvattenbrunn |
| Utförande | flytande, kvadrat. galler, lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Med lock | Nej |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Kvadrat |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 468 mm |
| Bredd | 380 mm |
| Höjd | 190 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 468 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 43,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1404 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 1074 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6585281 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dagvattenbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dagvattenbrunn |
| Utförande | flytande, kvadrat. galler, lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Med lock | Nej |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Kvadrat |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 468 mm |
| Bredd | 380 mm |
| Höjd | 190 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 468 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 43,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1404 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 1074 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |