RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-07-06
RSK-nr enhet: ST
Tät betäckning för 315 mm teleskoprör. Med spår för montering på teleskoprör med knaster. Låst lock. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
Tät betäckning för 315 mm teleskoprör. Med spår för montering på teleskoprör med knaster. Låst lock. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
| RSK-nummer | 6585282 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | flytande, rund, tätt lock, lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 450 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 152 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 152 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 780 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6585282 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | flytande, rund, tätt lock, lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 450 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 152 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 152 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 780 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |