RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-22
RSK-nr enhet: ST
Körbar flytande rund betäckning för tillsynsbrunn. Tillverkad i segjärn, monterad på teleskoprör av PE, 315 mm. Inklusive manschett. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
Körbar flytande rund betäckning för tillsynsbrunn. Tillverkad i segjärn, monterad på teleskoprör av PE, 315 mm. Inklusive manschett. Utformad för att möta högt ställda krav både vad gäller funktion och miljö. Omålat gjutjärn. Nordisk produktion. Testad och godkänd enligt EN 124.
| RSK-nummer | 6585283 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 400/315 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | med teleskoprör, rund |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Med lock | Ja |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 400 mm |
| Diameter (yttermått) | 470 mm |
| Höjd | 980 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 43,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 940 | ||
| Höjd (mm) | 1140 | ||
| Vikt (kg) | 194,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6585283 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 400/315 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | med teleskoprör, rund |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Med lock | Ja |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 400 mm |
| Diameter (yttermått) | 470 mm |
| Höjd | 980 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 43,1 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 940 | ||
| Höjd (mm) | 1140 | ||
| Vikt (kg) | 194,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |