RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-03-17
RSK-nr enhet: ST
Uponor betäckning L-65 Premium en flytande betäckning med teleskopsrör 315, rund ram med låsbart lock samt slitsad packning, provbelastning 400 kN
Uponor betäckning L-65 Premium en flytande betäckning med teleskopsrör 315, rund ram med låsbart lock samt slitsad packning, provbelastning 400 kN
| RSK-nummer | 2348836 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071744 |
| GTIN | 6414908407313 |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | L-65 Premium |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | H=885mm |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | flytande, mrd teleskoprör |
|---|---|
| Färg | brun/rödbrun |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/PP |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | med teleskopsmanschett |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071744 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071744 |
|---|
| GTIN | 6414908407313 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071744 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Längd | 885 mm |
| Bredd | 485 mm |
| Höjd | 485 mm |
| Lock vikt | 34,7 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908407313 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 885 | ||
| Bredd (mm) | 485 | ||
| Höjd (mm) | 485 | ||
| Vikt (kg) | 34,7 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 06414905604463 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1085 | ||
| Vikt (kg) | 185 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348837.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00015 v1.pdf |
| RSK-nummer | 2348836 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071744 |
| GTIN | 6414908407313 |
| Produkt | Tillsynsbetäckning |
| Produktnamn | L-65 Premium |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | H=885mm |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tillsynsbrunn |
| Utförande | flytande, mrd teleskoprör |
|---|---|
| Färg | brun/rödbrun |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/PP |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | med teleskopsmanschett |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071744 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071744 |
|---|
| GTIN | 6414908407313 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071744 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Längd | 885 mm |
| Bredd | 485 mm |
| Höjd | 485 mm |
| Lock vikt | 34,7 kg |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908407313 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 885 | ||
| Bredd (mm) | 485 | ||
| Höjd (mm) | 485 | ||
| Vikt (kg) | 34,7 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 06414905604463 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1085 | ||
| Vikt (kg) | 185 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348837.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00015 v1.pdf |