Avaktiverad 2018-01-18
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-06-23
RSK-nr enhet: ST
Uponor betäckning L-65 Regular en flytande betäckning med teleskopsrör 315, längd 2m, rund ram med låsbart lock samt slit o dämpring, provbelastning 400 kN
Uponor betäckning L-65 Regular en flytande betäckning med teleskopsrör 315, längd 2m, rund ram med låsbart lock samt slit o dämpring, provbelastning 400 kN
| RSK-nummer | 2348821 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1058160 |
| GTIN | 6414908402370 |
| Produkt | Teleskopsbetäckning |
| Produktnamn | L-65 Regular |
| Dimension | - |
| Storlek | H=2 m, teleskopsrör 315 |
| Tryck/Flöde/Temp | 40 ton |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med teleskopsmanschett |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn / PP |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1058160 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1058160 |
|---|
| GTIN | 6414908402370 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1058160 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Modell/Utförande | Teleskopisk |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Nej |
| Diameter öppning | 315 mm |
| Typ av lock | Sil |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 2000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 485 | ||
| Bredd (mm) | 485 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 38 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 980 | ||
| Höjd (mm) | 2205 | ||
| Vikt (kg) | 202 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348821.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2348821 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1058160 |
| GTIN | 6414908402370 |
| Produkt | Teleskopsbetäckning |
| Produktnamn | L-65 Regular |
| Dimension | - |
| Storlek | H=2 m, teleskopsrör 315 |
| Tryck/Flöde/Temp | 40 ton |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med teleskopsmanschett |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn / PP |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1058160 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1058160 |
|---|
| GTIN | 6414908402370 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1058160 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Modell/Utförande | Teleskopisk |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Nej |
| Diameter öppning | 315 mm |
| Typ av lock | Sil |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 2000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 485 | ||
| Bredd (mm) | 485 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 38 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 980 | ||
| Höjd (mm) | 2205 | ||
| Vikt (kg) | 202 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348821.pdf |
|---|---|