Avaktiverad 2024-08-28
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-01-14
RSK-nr enhet: ST
flytande betäckning med teleskoprör 315, fyrkantig ram med låsbart gallerlock, ink 400/315 manschett
flytande betäckning med teleskoprör 315, fyrkantig ram med låsbart gallerlock, ink 400/315 manschett
| RSK-nummer | 7035829 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0200 |
| GTIN | 7350122646437 |
| Produkt | Rensbrunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA 400/315 |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | C250 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastdagvattenbrunn,körbar |
| Utförande | rektangulär |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn/PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | fastskruvat teleskoprör |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0200 |
|---|
| GTIN | 7350122646437 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Ja |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Rektangulär |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 550 mm |
| Bredd | 380 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 315 | ||
| Höjd (mm) | 880 | ||
| Vikt (kg) | 48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_626_7035829.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7035829 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0200 |
| GTIN | 7350122646437 |
| Produkt | Rensbrunnsbetäckning |
| Produktnamn | MIA 400/315 |
| Dimension | 400/315mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | C250 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för plastdagvattenbrunn,körbar |
| Utförande | rektangulär |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | segjärn/PVC |
| Standard | - |
| Övrig info | fastskruvat teleskoprör |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0200 |
|---|
| GTIN | 7350122646437 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Ventilerat lock | Ja |
| Med galler | Ja |
| Material galler | Gjutjärn |
| Form galler | Rektangulär |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 315 mm |
| Längd | 550 mm |
| Bredd | 380 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 315 | ||
| Höjd (mm) | 880 | ||
| Vikt (kg) | 48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_626_7035829.pdf |
|---|---|