Inlagd: 2005-10-17
RSK-nr enhet: M
Utan muff, längd 3m
Utan muff, längd 3m
| RSK-nummer | 2710510 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 306.000.14.1 |
| GTIN | 4025416084280 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Silent dB20 |
| Dimension | 63x3,2 |
| Storlek | L=3 meter |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/306.000.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 306.000.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416084280 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/306.000.14.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-S2 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 63 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,2 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Övrigt |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 0 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,17 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 2,5 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 3,000 | ||
| GTIN FP | 4025416211853 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3000 | ||
| Bredd (mm) | 63 | ||
| Höjd (mm) | 63 | ||
| Vikt (kg) | 3,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2710400_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00004 v4.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_448_2710504_gruppfil.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000069.pdf |
| RSK-nummer | 2710510 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 306.000.14.1 |
| GTIN | 4025416084280 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Silent dB20 |
| Dimension | 63x3,2 |
| Storlek | L=3 meter |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/306.000.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 306.000.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416084280 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/306.000.14.1.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-S2 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 63 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,2 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Övrigt |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 0 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,17 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 2,5 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 3,000 | ||
| GTIN FP | 4025416211853 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3000 | ||
| Bredd (mm) | 63 | ||
| Höjd (mm) | 63 | ||
| Vikt (kg) | 3,21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2710400_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00004 v4.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_448_2710504_gruppfil.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000069.pdf |