Avaktiverad 2020-11-19
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-05-13
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 2427036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3003353 |
| GTIN | 4026294027390 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Asto |
| Dimension | 78x4,5mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +90°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | ljusgrå RAL7035 |
| Ytbehandling | - |
| Material | mineralförstärkt PP/SBR-gummi |
| Standard | DIN53479 |
| Övrig info | f.d angiven utan muff |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3003353 |
|---|
| GTIN | 4026294027390 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 78 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 4,5 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Färg rör | Vit |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,09 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 78 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 2,12 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2425722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2427036 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3003353 |
| GTIN | 4026294027390 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Asto |
| Dimension | 78x4,5mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +90°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | ljusgrå RAL7035 |
| Ytbehandling | - |
| Material | mineralförstärkt PP/SBR-gummi |
| Standard | DIN53479 |
| Övrig info | f.d angiven utan muff |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3003353 |
|---|
| GTIN | 4026294027390 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 78 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 4,5 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Färg rör | Vit |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,09 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 78 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 2,12 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2425722.pdf |
|---|---|