Avaktiverad 2020-11-19
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-08-09
RSK-nr enhet: ST
Med muff, längd 150 mm. Wavin art.nr 041 05 41.
Med muff, längd 150 mm. Wavin art.nr 041 05 41.
| RSK-nummer | 2749711 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3074619 |
| GTIN | 4026294835650 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Asto/dB |
| Dimension | 110x5,3mm |
| Storlek | L=150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +60°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, TPE-tätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3074619 |
|---|
| GTIN | 4026294835650 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,3 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 21 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Färg rör | Vit |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,09 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad (ersätts av NE) | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 211 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4026294837005 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 300 | ||
| GTIN FP | 4026294838255 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 315 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2425722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2749711 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3074619 |
| GTIN | 4026294835650 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Asto/dB |
| Dimension | 110x5,3mm |
| Storlek | L=150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +60°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, TPE-tätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3074619 |
|---|
| GTIN | 4026294835650 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,3 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 21 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Färg rör | Vit |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,09 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Med termisk isolering | Nej |
| Färg termisk isolering | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad (ersätts av NE) | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 211 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4026294837005 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 300 | ||
| GTIN FP | 4026294838255 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 315 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_2425722.pdf |
|---|---|