RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2002-05-28
RSK-nr enhet: ST
Ljudisolerat avloppsrör i treskikts mineral förstärkt PP. Tål 97°C kortvarigt och 95° C kontinuerligt.
Ljudisolerat avloppsrör i treskikts mineral förstärkt PP. Tål 97°C kortvarigt och 95° C kontinuerligt.
| RSK-nummer | 2830703 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 02003 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Polo-Kal NG |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med muff |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 02003 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Utvändig rördiameter | 32 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Rörschema ANSI | Övrigt |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Blå |
| Färg skyddsrör | Blå |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,05 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 9003209020030 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 41 | ||
| Höjd (mm) | 41 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 112 | ||
| Höjd (mm) | 121 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 217 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2222515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_603_2830703.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_603_2830700.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2830700.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2830700.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |
| RSK-nummer | 2830703 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 02003 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Polo-Kal NG |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med muff |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 02003 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Utvändig rördiameter | 32 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 1,8 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Rörschema ANSI | Övrigt |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Blå |
| Färg skyddsrör | Blå |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,05 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 9003209020030 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 41 | ||
| Höjd (mm) | 41 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | bunt | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 112 | ||
| Höjd (mm) | 121 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 960 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 217 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_603_2222515.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_603_2830703.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_603_2830700.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_603_2830700.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_603_2830700.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000588.pdf |