Inlagd: 2012-02-21
RSK-nr enhet: M
Silent PP rör d110x3000 2 M
Silent PP rör d110x3000 2 M
| RSK-nummer | 2710607 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 390.514.14.1 |
| GTIN | 4025416937326 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Silent PP |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | L=3,0m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhus avloppssystem |
| Utförande | 2muff |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/390.514.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 390.514.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416937326 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/390.514.14.1.html |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP-C |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,6 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 2 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,08 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 8,3 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4,000 | ||
| GTIN FP | 4025416957287 | ||
| Förpackningstyp | Bur | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3220 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 17,188 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 256,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Bur | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64,000 | ||
| GTIN FP | 4025416967958 | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 3220 | ||
| Bredd (mm) | 1010 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 297,008 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000068.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2710607 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 390.514.14.1 |
| GTIN | 4025416937326 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | Silent PP |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | L=3,0m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhus avloppssystem |
| Utförande | 2muff |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/390.514.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 390.514.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416937326 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/390.514.14.1.html |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP-C |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 100 |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,6 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 2 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,08 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 8,3 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4,000 | ||
| GTIN FP | 4025416957287 | ||
| Förpackningstyp | Bur | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3220 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 17,188 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 256,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Bur | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 64,000 | ||
| GTIN FP | 4025416967958 | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 3220 | ||
| Bredd (mm) | 1010 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 297,008 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000068.pdf |
|---|---|