Inlagd: 2016-09-19
RSK-nr enhet: ST
Ljudoptimerat och muffat avloppssystem
Ljudoptimerat och muffat avloppssystem
| RSK-nummer | 2749583 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 393.601.14.1 |
| GTIN | 4025416450436 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | SilentPro |
| Dimension | 125mm |
| Storlek | L=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | SN8 |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | PP MX |
| Standard | ! |
| Övrig info | ljudoptimerat avloppssystem |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/393.601.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 393.601.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416450436 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/393.601.14.1.html |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP-MX |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 125 |
| Utvändig rördiameter | 125 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 1 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,08 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 10,4 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416450436 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 147 | ||
| Vikt (kg) | 1,129 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00003 v2.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000067.pdf |
| RSK-nummer | 2749583 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 393.601.14.1 |
| GTIN | 4025416450436 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | SilentPro |
| Dimension | 125mm |
| Storlek | L=250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | SN8 |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | PP MX |
| Standard | ! |
| Övrig info | ljudoptimerat avloppssystem |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/393.601.14.1.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 393.601.14.1 |
|---|
| GTIN | 4025416450436 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/393.601.14.1.html |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PP-MX |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 125 |
| Utvändig rördiameter | 125 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Tryckklass | Trycklös |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Ja |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 1 |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,08 mm/(m.K) |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 10,4 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416450436 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 147 | ||
| Vikt (kg) | 1,129 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00003 v2.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000067.pdf |