Avaktiverad 2024-11-25
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2006-07-03
RSK-nr enhet: ST
Ljuddämpande rörsystem för inomhusavlopp
Ljuddämpande rörsystem för inomhusavlopp
| RSK-nummer | 2830634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70005181 |
| GTIN | 9010459170903 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Stilla |
| Dimension | 160x5,5mm |
| Storlek | L=3m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, gummitätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.pipelife.com/se/article/174417/70005181-se-pp-stilla-pipe-160-w-socket-3m-bl?categoryurl=stilla-inomhusavlopp-181702®ionalid=176158 |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 70005181 |
|---|
| GTIN | 9010459170903 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.pipelife.com/se/article/174417/70005181-se-pp-stilla-pipe-160-w-socket-3m-bl?categoryurl=stilla-inomhusavlopp-181702®ionalid=176158 |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Diffusionsspärr | Nej |
| Utvändig rördiameter | 160 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,5 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Trycklös |
| Färg rör | Blå |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3140 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 10,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 28 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 3180 | ||
| Bredd (mm) | 1245 | ||
| Höjd (mm) | 740 | ||
| Vikt (kg) | 306 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_74_2830601.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_74_2830600.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_2830634.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_74_2830634.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560870429-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_74_2830602.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_74_2831755.pdf |
| RSK-nummer | 2830634 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 70005181 |
| GTIN | 9010459170903 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Stilla |
| Dimension | 160x5,5mm |
| Storlek | L=3m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inomhusavlopp, ljuddämpat |
| Utförande | 1muff |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP-M, gummitätning |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.pipelife.com/se/article/174417/70005181-se-pp-stilla-pipe-160-w-socket-3m-bl?categoryurl=stilla-inomhusavlopp-181702®ionalid=176158 |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 70005181 |
|---|
| GTIN | 9010459170903 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.pipelife.com/se/article/174417/70005181-se-pp-stilla-pipe-160-w-socket-3m-bl?categoryurl=stilla-inomhusavlopp-181702®ionalid=176158 |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Diffusionsspärr | Nej |
| Utvändig rördiameter | 160 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 5,5 mm |
| Anslutning 1 | Muff (Inskjutsmuff) |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Trycklös |
| Färg rör | Blå |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 3140 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 10,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 28 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 3180 | ||
| Bredd (mm) | 1245 | ||
| Höjd (mm) | 740 | ||
| Vikt (kg) | 306 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_74_2830601.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_74_2830600.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_74_2830634.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_74_2830634.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560870429-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_74_2830602.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_74_2831755.pdf |