Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: M
I 5m längder med släta ändar
I 5m längder med släta ändar
| RSK-nummer | 2710192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 360.000.16.0 |
| GTIN | 4025416143468 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 40x3mm |
| Storlek | L= 5m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp för svetsning |
| Utförande | 2slätända |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/360.000.16.0.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 360.000.16.0 |
|---|
| GTIN | 4025416143468 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/360.000.16.0.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 40 |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Övrigt |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 0 |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 0,9 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 5,000 | ||
| GTIN FP | 4025416143659 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 1,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 415,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ställning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 415,000 | ||
| GTIN FP | 4025416478027 | ||
| Förpackningstyp | Ställning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 5000 | ||
| Bredd (mm) | 1190 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 185,925 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2710101_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00005 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_2710101.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000070.pdf |
| RSK-nummer | 2710192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 360.000.16.0 |
| GTIN | 4025416143468 |
| Produkt | Avloppsrör |
| Produktnamn | Geberit PEH |
| Dimension | 40x3mm |
| Storlek | L= 5m |
| Tryck/Flöde/Temp | maxtemp +80°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inomhusavlopp för svetsning |
| Utförande | 2slätända |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/360.000.16.0.html |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 360.000.16.0 |
|---|
| GTIN | 4025416143468 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/360.000.16.0.html |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 40 |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | Övrigt |
| Styvhetsklass | SN4 |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Antal tätningsringar, skjutmuff | 0 |
| Flexibel | Nej |
| Minsta böjradie | 0 mm |
| Minsta böjradie utan verktyg | 0 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 0,9 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 5,000 | ||
| GTIN FP | 4025416143659 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 1,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 415,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ställning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 415,000 | ||
| GTIN FP | 4025416478027 | ||
| Förpackningstyp | Ställning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 5000 | ||
| Bredd (mm) | 1190 | ||
| Höjd (mm) | 240 | ||
| Vikt (kg) | 185,925 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_448_2710101_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_2710400.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00005 v3.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_2710101.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000070.pdf |