RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2018-08-28
RSK-nr enhet: M
Roth PERT S3 r-i-r 40 x 3,7 mm, 50mSkyddsrör: Dy/Di i mm = 54/48Matarledningsrör för värmesystem
Roth PERT S3 r-i-r 40 x 3,7 mm, 50mSkyddsrör: Dy/Di i mm = 54/48Matarledningsrör för värmesystem
| RSK-nummer | 2716832 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17087236.744 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmerör rör-i-rör |
| Produktnamn | PERT S3 |
| Dimension | 40x3,7mm/54mm |
| Storlek | L=50m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +70°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | matning värmesystem |
| Utförande | med diffusionsspärr/skyddsrör |
|---|---|
| Färg | vit, vit skyddsrör |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-RT/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17087236.744 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,7 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Ja |
| Ytterdiameter skyddsrör | 54 mm |
| Färg rör | Vit |
| Vägg råhet | 0,0003 mm |
| Flexibel | Ja |
| Minsta böjradie | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | 5702000124278 | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 860 | ||
| Höjd (mm) | 390 | ||
| Vikt (kg) | 26,75 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 250,000 | ||
| GTIN FP | 5702000124292 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702000124278 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 860 | ||
| Höjd (mm) | 2100 | ||
| Vikt (kg) | 148 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_418_2716832.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2716832 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17087236.744 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmerör rör-i-rör |
| Produktnamn | PERT S3 |
| Dimension | 40x3,7mm/54mm |
| Storlek | L=50m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +70°C (+100°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | matning värmesystem |
| Utförande | med diffusionsspärr/skyddsrör |
|---|---|
| Färg | vit, vit skyddsrör |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-RT/PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17087236.744 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Diffusionsspärr | Ja |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,7 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Ja |
| Ytterdiameter skyddsrör | 54 mm |
| Färg rör | Vit |
| Vägg råhet | 0,0003 mm |
| Flexibel | Ja |
| Minsta böjradie | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | 5702000124278 | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 860 | ||
| Höjd (mm) | 390 | ||
| Vikt (kg) | 26,75 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 250,000 | ||
| GTIN FP | 5702000124292 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702000124278 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 860 | ||
| Bredd (mm) | 860 | ||
| Höjd (mm) | 2100 | ||
| Vikt (kg) | 148 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_418_2716832.pdf |
|---|---|