RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-12-29
RSK-nr enhet: ST
TECEsnow Markvärmerör 25 x 2,3 mm av PERT rör utan syrediffusionsspärr ska alltid installeras tillsammans med en värmeväxlare. Det är ett flexibelt rör att arbeta med och ger en lång livslängd. Teknisk data: Material: PE-RT Antal lager: 1 Dimension: 25 x 2,3 mm Färg: orange Max drifttemperatur: 50° C Max kortvarig temperatur: 95° C Max arbetstryck: 6 bar Termisk längdutvidgning: 0,18 mm/k Materialåtgång: 4,4 m / m² vid c/c 250 mm Max slinglängd: 200 m Max yta/slinga: 50m² Markvärmerör med syrediffusionsspärr finns som beställningsvara.
TECEsnow Markvärmerör 25 x 2,3 mm av PERT rör utan syrediffusionsspärr ska alltid installeras tillsammans med en värmeväxlare. Det är ett flexibelt rör att arbeta med och ger en lång livslängd. Teknisk data: Material: PE-RT Antal lager: 1 Dimension: 25 x 2,3 mm Färg: orange Max drifttemperatur: 50° C Max kortvarig temperatur: 95° C Max arbetstryck: 6 bar Termisk längdutvidgning: 0,18 mm/k Materialåtgång: 4,4 m / m² vid c/c 250 mm Max slinglängd: 200 m Max yta/slinga: 50m² Markvärmerör med syrediffusionsspärr finns som beställningsvara.
| RSK-nummer | 2438558 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7072486000006 |
| Produkt | Värmerör |
| Produktnamn | TECEsnow |
| Dimension | 25x2,3mm |
| Storlek | L=200m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +60°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för markvärme |
| Utförande | med diffusionsspärr |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-RT |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7072486000006 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2438558 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7072486000006 |
| Produkt | Värmerör |
| Produktnamn | TECEsnow |
| Dimension | 25x2,3mm |
| Storlek | L=200m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, maxtemp +60°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för markvärme |
| Utförande | med diffusionsspärr |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE-RT |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7072486000006 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |