Inlagd: 2019-05-09
RSK-nr enhet: M
Demonstrationsartikel för Gästföretaget VVS Information.
Demonstrationsartikel för Gästföretaget VVS Information.
| RSK-nummer | 7503038 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Testartikel (Värmerör) |
| Produktnamn | XSW321AQ |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | test |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | enkel för värme-/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | katafores |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | adipisci velit |
| Övrig info | endast testprodukt! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Flexibel | Ja |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 235 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 5,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 10 | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 35 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_616_5732612.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_616_5732612.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=ExZYMRciNgg |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566775037-00007 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_616_5732612.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_616_5732612.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_616_5732612.pdf |
| RSK-nummer | 7503038 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Testartikel (Värmerör) |
| Produktnamn | XSW321AQ |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | test |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | enkel för värme-/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | katafores |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | adipisci velit |
| Övrig info | endast testprodukt! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 19 Tvättställ/Dricksfontäner |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Flexibel | Ja |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 235 | ||
| Bredd (mm) | 220 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | 5,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 10 | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 35 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Utgår (EUR-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 55 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_616_5732612.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_616_5732612.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=ExZYMRciNgg |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566775037-00007 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_616_5732612.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_616_5732612.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_616_5732612.pdf |