RSK-nr enhet: M
Inlagd: 1996-07-09
RSK-nr enhet: M
PN12,5, i standardrullar om 25 m
PN12,5, i standardrullar om 25 m
| RSK-nummer | 2406160 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051817 |
| GTIN | 6414907817045 |
| Produkt | PEM-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 32x3,0mm |
| Storlek | L=25m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE80 |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051817 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051817 |
|---|
| GTIN | 6414907817045 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051817 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-80 |
| Utvändig rördiameter | 32 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3 mm |
| Tryckklass | PN 12,5 |
| Färg rör | Svart |
| Färg skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 950 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 6,825 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 175,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 950 | ||
| Höjd (mm) | 1071 | ||
| Vikt (kg) | 58 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2406160.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_6_2406007.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2406156_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2406160 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051817 |
| GTIN | 6414907817045 |
| Produkt | PEM-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 32x3,0mm |
| Storlek | L=25m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE80 |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051817 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051817 |
|---|
| GTIN | 6414907817045 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051817 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-80 |
| Utvändig rördiameter | 32 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3 mm |
| Tryckklass | PN 12,5 |
| Färg rör | Svart |
| Färg skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 950 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 6,825 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 175,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 950 | ||
| Höjd (mm) | 1071 | ||
| Vikt (kg) | 58 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2406160.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_6_2406007.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2406156_gruppfil.pdf |