RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-05-03
RSK-nr enhet: ST
WAVIN 110 PE100 SDR17 SVART/BLÅ 6M. Längd 6 m för dricksvattenPN10 / SDR17
WAVIN 110 PE100 SDR17 SVART/BLÅ 6M. Längd 6 m för dricksvattenPN10 / SDR17
| RSK-nummer | 2413681 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3064139 |
| GTIN | 5708525386368 |
| Produkt | PE-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110x6,6mm |
| Storlek | L=6m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dricksvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripes |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | SDR17 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 3064139 |
|---|
| GTIN | 5708525386368 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 6,6 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,2 mm/(m.K) |
| Lambdavärde | 0,4 W/(m.K) |
| Flexibel | Ja |
| Minsta böjradie | 11000 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 7,36 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525386368 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 6000 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 13,302 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 19 | ||
| GTIN FP | 5708525390396 | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5708525386368 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 19 | ||
| Djup (mm) | 6000 | ||
| Bredd (mm) | 1100 | ||
| Höjd (mm) | 275 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2413681 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3064139 |
| GTIN | 5708525386368 |
| Produkt | PE-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110x6,6mm |
| Storlek | L=6m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för dricksvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripes |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | SDR17 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 3064139 |
|---|
| GTIN | 5708525386368 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Diffusionsspärr | Nej |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 6,6 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 10 |
| Styvhetsklass | Övrigt |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 17 |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| Avfasad | Nej |
| Med skyddsrör | Nej |
| Färg rör | Svart |
| Vägg råhet | 0,007 mm |
| Längdutvidgningskoefficient | 0,2 mm/(m.K) |
| Lambdavärde | 0,4 W/(m.K) |
| Flexibel | Ja |
| Minsta böjradie | 11000 mm |
| Med termisk isolering | Nej |
| Vatteninnehåll | 7,36 l/m |
| Med elvärmekabel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525386368 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 6000 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 13,302 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 19 | ||
| GTIN FP | 5708525390396 | ||
| Förpackningstyp | Band | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5708525386368 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 19 | ||
| Djup (mm) | 6000 | ||
| Bredd (mm) | 1100 | ||
| Höjd (mm) | 275 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |