RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-03-16
RSK-nr enhet: ST
I raka längder för dricksvatten installationer i mark, SDR17
I raka längder för dricksvatten installationer i mark, SDR17
| RSK-nummer | 2513543 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051892 |
| GTIN | 6414908000927 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 400x23,7mm |
| Storlek | L=12m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | EN 12201 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1051892 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051892 |
|---|
| GTIN | 6414908000927 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1051892 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Utvändig rördiameter | 400 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 23,7 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Färg rör | Svart |
| Färg skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908000927 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 338,48 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 06414905614295 | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1210 | ||
| Höjd (mm) | 495 | ||
| Vikt (kg) | 1040,44 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2513543.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00002 v2.pdf |
| RSK-nummer | 2513543 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1051892 |
| GTIN | 6414908000927 |
| Produkt | Rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 400x23,7mm |
| Storlek | L=12m |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 |
| Standard | EN 12201 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1051892 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1051892 |
|---|
| GTIN | 6414908000927 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1051892 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 |
| Utvändig rördiameter | 400 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 23,7 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Färg rör | Svart |
| Färg skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908000927 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 338,48 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 3 | ||
| GTIN FP | 06414905614295 | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1210 | ||
| Höjd (mm) | 495 | ||
| Vikt (kg) | 1040,44 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2513543.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00002 v2.pdf |