RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2023-01-14
RSK-nr enhet: M
PN10, i standardrullar om 100 m
PN10, i standardrullar om 100 m
| RSK-nummer | 2522296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1120484 |
| GTIN | 6414900321983 |
| Produkt | PE-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 40x3,7mm |
| Storlek | L=100m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100RC |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051833 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1120484 |
|---|
| GTIN | 6414900321983 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051833 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,7 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 11 |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| Färg rör | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,429 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1430 | ||
| Bredd (mm) | 1430 | ||
| Höjd (mm) | 215 | ||
| Vikt (kg) | 42,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 500,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1430 | ||
| Bredd (mm) | 1430 | ||
| Höjd (mm) | 1201 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2406148.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_6_2406007.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2406156_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2522296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1120484 |
| GTIN | 6414900321983 |
| Produkt | PE-rör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 40x3,7mm |
| Storlek | L=100m ring |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100RC |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051833 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1120484 |
|---|
| GTIN | 6414900321983 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.uponor.se/infra/site-search.aspx?q=1051833 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 40 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 3,7 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Standard Dimension Ratio (SDR) | 11 |
| Med skyddslock/-plugg | Ja |
| Färg rör | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,429 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1430 | ||
| Bredd (mm) | 1430 | ||
| Höjd (mm) | 215 | ||
| Vikt (kg) | 42,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 500,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1430 | ||
| Bredd (mm) | 1430 | ||
| Höjd (mm) | 1201 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2406148.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_6_2406007.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5569113813-00002 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_6_2406156_gruppfil.pdf |