RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-04-29
RSK-nr enhet: ST
I raka längder för drickvatten installationer i mark, SDR11
I raka längder för drickvatten installationer i mark, SDR11
| RSK-nummer | 2522866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1091465 |
| GTIN | 6414905222797 |
| Produkt | Dricksvattenrör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110x10mm |
| Storlek | L=12m rak |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 RC |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1091465 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1091465 |
|---|
| GTIN | 6414905222797 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1091465 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 10 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 16 |
| Färg rör | Svart |
| Färg på band/stripe skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905222797 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 38,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 06414900510035 | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1120 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 810 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2522866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1091465 |
| GTIN | 6414905222797 |
| Produkt | Dricksvattenrör |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110x10mm |
| Storlek | L=12m rak |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart/blå stripe |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE100 RC |
| Standard | SDR11 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1091465 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1091465 |
|---|
| GTIN | 6414905222797 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1091465 |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE-100 RC |
| Utvändig rördiameter | 110 mm |
| Väggtjocklek/Godstjocklek | 10 mm |
| Anslutning 1 | Rörände |
| Anslutning 2 | Rörände |
| Tryckklass | PN 16 |
| Färg rör | Svart |
| Färg på band/stripe skyddsrör | Blå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905222797 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 38,4 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 06414900510035 | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 12000 | ||
| Bredd (mm) | 1120 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 810 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |